Geomag – i mama ma chwilę czasu dla siebie

Przez moje mieszkanie przeszło wiele zabawek. Od taniej chińszczyzny, która już następnego dnia nadaje się najwyżej do kosza, po zabawki ponadczasowe. Takie którymi z chęcią nawet dorośli się bawią. Geomag jest jedną z najbardziej hitowych zabawek u mnie w domu.

Co to właściwie jest Geomag?

Połowa opakowania to metalowe kulki. Tutaj trzeba uważać, aby mniejsze dzieci nie brały ich do ust. Kulki mają niewiele ponad centymetr średnicy i są dosyć ciężkie. Producent zaleca zabawkę dla dzieci ponad trzyletnich.

Drugi element to patyczki magnetyczne, które można ze sobą łączyć na wiele sposobów. Kilka sposobów jest pokazanych w instrukcji, ale to nic w porównaniu z dziecięcą kreatywnością. Kulki są łącznikami, dzięki nim budowle są bardziej trwałe.

Ponadto w naszym zestawie była mała kwadratowa podkładka, którą zdarza się dzieciom używać, ale rzadko.

Jak Geomag trafił do naszego domu?

Kilka lat temu szukałam prezentu dla starszaka. Wpadł mi w oko mały zestaw i uznałam, że mój mały konstruktor będzie zachwycony. I był to traf w dziesiątkę. On był zachwycony, mały braciszek przed którym trzeba pilnować małych elementów był zachwycony, mama też była zachwycona. Problemem była mała ilość elementów. Można było fajne rzeczy budować, ale niestety jakoś zawsze czegoś brakowało.

Mijał czas. Młodszy już nie był taki mały. Przyszedł wujek i nieświadomie wprawił nas w zachwyt. Nie ważne, że dokładnie taki sam zestaw mieliśmy. Ważne, że od tego dnia było dwa razy tyle elementów. Wreszcie ilość elementów przestała być problemem. Chociaż w tej chwili to ilość dla jednej osoby.

Myślę, że jeszcze kiedyś dokupię dzieciom kolejny zestaw.

Problemem jest utrzymanie wszystkiego w komplecie. Za każdym razem po skończonej zabawie liczę elementy, aby sprawdzić czy coś się gdzieś nie zawieruszyło. Nie chciałabym, aby ktoś przyszedł do mnie z malutkim dzieckiem, które przypadkiem znajdzie kulkę. Nie chciałabym też, żeby magnesy były poprzyczepiane do wszystkich metalowych elementów w domu 🙂

Zabawka świetnie sprawdza się w zabawie grupowej, uczy współpracy. Kiedy dzieci chcą zbudować coś skomplikowanego jeden musi przytrzymać, żeby drugi mógł budować. Powstają na prawdę niesamowite dzieła.

Myślę, że wiele dziewczynek będzie równie zachwyconych możliwością budowania z magnesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.