Tydzień promocji karmienia piersią 2015

W Polsce dzień Matki rozpoczyna ogólnopolski Tydzień promocji karmienia piersią. Trwa aż do dnia dziecka. To czas kiedy w całej Polsce odbywają się wydarzenia promujące naturalne karmienie.

Tydzień promocji Karmienia piersią

Od zeszłego roku w tym czasie odbywa się Akcja Mlekoteka. W tym roku do akcji przyłączyły się 32 miejscowości z Polski i 2 zagraniczne. Przyłączyło się też Stowarzyszenie Śrem Bliżej Dziecka.

To nasze pierwsze oficjalne działanie. Jako młode mamy najlepiej wiemy czego nam potrzeba. Tematyka karmienia piersią jest nam bardzo bliska. Większość z nas karmi swoje dzieci powyżej roku.

Tak, można tak długo karmić. I nie, nie jest to obleśne, niesmaczne czy nieprzyzwoite.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez 6 miesięcy, a następnie kontynuowanie tego karmienia wraz z wprowadzaniem stałych pokarmów co najmniej do drugich urodzin, a nawet 7 jeśli matka i dziecko wyrażają taką chęć.

Czym dla mnie jest karmienie piersią?

Oczywiście jest to dla mnie jedyny oczywisty sposób karmienia mojego dziecka. Kiedy byłam mamą po raz pierwszy i musiałam dokarmiać dziecko mieszanką za każdym razem w trakcie szykowania butli płakałam. Było to dla mnie nie do pomyślenia. Nie wiedziałam wtedy, że będę karmić piersią 22 miesiące. Każda przygotowana butelka była dla mnie traumą. Tylko moje zawzięcie i zdecydowanie dało nam szansę po 3 miesiącach dokarmiania zrezygnować z butli całkowicie.

Jest to dla mnie też bliskość z dzieckiem. Chwile, których nikt nam nie odbierze. Więź, silna więź. Przy drugim dziecku miałam okazję przekonać się jak ważne dla tworzenia się więzi jest kontakt skóra do skóry po porodzie i przebywanie w jednym pokoju w szpitalu z dzieckiem po porodzie. Jest to niesamowite uczucie, którego wartość docenią szczególnie te osoby które po porodzie miały zabrane dziecko.

Daje mi pewność, że moje dziecko zawsze dostaje pokarm najlepiej dostosowany do swoich potrzeb. Żywą substancje której skład jeszcze długo będzie nas zaskakiwał.
Karmienie piersią jest wygodne, nie muszę myć i wyparzać butelek, nie muszę szykować wody w odpowiedniej temperaturze, szykować mieszanki. W każdej chwili mogę wyjąć pierś i podać gotowy pokarm.

Tydzień promocji karmienia piersią 2015

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.